Free Home/Business Delivery for Orders Over $50

Work With Us

Get In The Best Shape Of Your Life...Or I’ll Refund Every Penny!

At Just 4 You Meals, we are passionate about helping busy people get the body of their dreams. But we can understand when people say, “So, what’s all of this cost?” Before I get to that, let me give you a little perspective. The average rate for personal training nationally is $53 per session. That means if you invested in an ‘average’ trainer to work with you three times per week, it would cost you about $636 per month...and that doesn't address your diet at all (responsible for at least 75% to 80% of your results) and certainly doesn't offer you any sort of guarantee that you'll get results.

Then there are the typical fitness boot camps, which cost around $200 per month and offer zero personalization, zero nutritional coaching... and unfortunately, more often than not, zero results. (Just try asking them for a results guarantee). And let's not forget the big box health clubs who merely rent you access to their equipment and offer no coaching.

I want to mention all of the above because, with all those options, you’re basically buying workouts or access to equipment...not results. Plus, all the options above (personal trainers, boot camp and gym owners) will even tell you what and how much you eat is 80% of the weight loss solution.

At Just 4 You Meals healthy food delivery, most of our customers are investing between $200 and $300 per month to get the results they want. Plus, they are saving time and money by not having to go shopping, create a menu, cook, serve the food, and then clean up. And remember, you can have your meals personalized with our diet meal delivery service. Give us a month to see what it can do for you; we bet you'll be convinced!